Podpoistenie v roku 2019

Napísal Andrej Hanuska

Väčšine správcov bol doručený list od Allianzu

Tento list hovoril o navyšovaní neživotných foriem poistenia (áno, to sú bytové domy v celej svojej kráse) o daň z poistenia t.j. o 8 percent s účinkom aj na poistky uzatvorené pred nástupom tohto zákona do platnosti (1.1.2019), a vôbec nič s tým nenarobíte. Čo však môžete spraviť je uistiť sa, že Váš bytový dom neostal v dôsledku tohto navýšenia podpoistený a to aj napriek tomu, že doteraz bola Vaša poistná zmluva „na mieru a v poriadku“!

 

„Bytový dom bol podpoistený a došlo k poistnému kráteniu o viac ako 90 000€!!!“

Čo to znamená?

Vedeli ste, že veľké množstvo ak nie väčšina správcov si toto riziko vôbec neuvedomuje? O čo vlastne ide? Možnosť jedna je, že ide o malú škodu povedzme napríklad rozbité okno za 500€. V tomto prípade sa nikto nebude podpoistením zaoberať a vy si ani nevšimnete, že niečo nie je v poriadku. To kedy nastáva problém si vysvetlíme na príklade z praxe, ktorý nedávno poukázal práve na spomínanú problematiku. Stalo sa ,že v nemenovanom bytovom dome vznikol požiar a škoda presiahla 500 000 eur. Tu si ale už poisťovňa všimla, že sa správca „pozabudol“ a neprerobil poistnú zmluvu… dom bol podpoistený a došlo k poistnému kráteniu o viac ako 90 000€!!!

Kto sme my?

Sme spoločnosť, ktorá tento problém vyrieši za Vás a kontrolu poistnej zmluvy máte zdarma. Finančné centrum, a.s. funguje na trhu už viac ako 20 rokov, čo ale nehovorí o ničom. Čo nás predstaví je viac ako 5000 poistených bytových domov po celom Slovensku, spolupráca s takmer všetkými poisťovňami a aj keď to znie otrepane, najvýhodnejšie ceny so zľavami a úľavami (na ktoré sme získali nárok po dlhoročnej spolupráci s poisťovňou). Naše skúsenosti s likvidáciou vám zaručia hladké a rýchle spracovanie škody na BD a tým pádom aj rýchlejšie vyplatenie od poisťovne.

A čo s tým môžeme spraviť?

Analyzujeme vašu poistnú zmluvu a v prípade potreby vypracujeme novú, VÝHODNEJŠIU! A nepotrebujete k tomu takmer nič. Jediné čo musíte spraviť je obetovať tri minúty času a kontaktovať nás prostredníctvom emailu info@financnecentrum.sk alebo zavolať na bezplatnú linku 0800 500 234. Budeme od vás pýtať kontaktné údaje a momentálnu poistnú zmluvu. Pokiaľ žiadnu nemáte tak počet bytových priestorov a my vám ju vypracujeme.

Ďakujeme za prečítanie a nezabudnite si overiť či náhodou nie ste podpoistený.

Finančné centrum, a.s.
Centrum 27/32
017 01 Považská Bystrica

Telefón:
+421 42 433 08 57

E-mail:
info@financnecentrum.sk

Copyright © 2019 Finančné centrum, a.s. Všetky práva vyhradené.